| bmcriss a întrebat:

Vreau sa ma mut la un apartament cu 3 camere, 3 persoane in zona Obor, cu repartitoare. Imi poate spune cineva cam cat vine intretinerea pentru un astfel de apartament pe timp de iarna?

Răspuns Câştigător
| IoIo11 a răspuns:

Tata sta in ap 3 camere si sta singur... si ii vin 5 milioane jumate... cam asa!

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Nu prea se poate spune pentru ca depinde de foarte multe lucruri. In primul rand depinde de suprafata apartamentului, sunt ap. de 3 camere si de 60 mp, si de 80. Acele repartitoare se pot inchide si deschide cum vrei, deci se plateste in functie de consum. Daca ziua sunteti mai mult plecati poate le opriti sau le dati la f. mic si le dati mai mult drumul seara. Depinde si de cat de rece este iarna, depinde daca blocul este izolat sau nu, depinde la ce etaj este apartamentul, depinde daca este pe colt, depinde si de cate apartamente sunt pe scara si in bloc. Si nu in ultima instanta depinde de cat s-or mai scumpi gazele...