| Priest a întrebat:

Vreau si eu exemple de interjectii!

Răspuns Câştigător
| Ananas2 a răspuns:

Vai, ooh, hmm, huh, mac mac, ham ham, bee-bee, ha ha ha, aoleo,pic,tic-tac, trosc, tusti, pleosc, cucurigu, cutu-cutu, pis-pis, zat, mars, au...

7 răspunsuri:
| Vladex1 a răspuns:

Interjectia exprima stari sufletesti(Uau, Uite). Sper ca ai inteles si iti va fi mai usor pe viitor

| DaftPunk a răspuns:

Eh!, na!, of!, ah!, aoleu!, hait!, ptii!, hua!, ehe!, bravo!, oho!, ura!, bai!, bai!

Sper ca ai prins ideeawinking
Imi dai sti uh ce? Funda? :d:d

| FineBroAndy a răspuns:

Uite aici:Auuuu! cu-cu! Oau! cirip-cirip! ham-ham! miaaaaaaaaaaaau! Si multe altele sper ca ai inteles cum este cu elewinking

| Anduciu a răspuns:

Mars!

| xDandreutzaxD a răspuns:

Cra-cra,cip-cirip,miau,ham,pleosc,poc,cucu-cucu...

| RobyTheWest a răspuns:

Au,mars,zat,pis pis, cutu cutu, cucurigu,, pleosc exemple

| pxbambixq a răspuns:

Va multumesc, si mie mi-au fost de mare folos. happy