| Nicu02 a întrebat:

1) Care este cea mai corecta varianta de a coopera cu un politist care te opreste in trafic?
Continui sa conduci, iar daca te prinde folosesti comanda /q sau iti dai force crash.
Opresti masina, iar cand vine langa tine incepi sa-l injuri sau sa tragi cu o arma in el.
Opresti masina, scoti actele din torpedou si i le prezinti.
2) Ce este mixing-ul?
Cand esti intrebat pe chatul OOC ceva si raspunzi pe chatul IC, sau invers.
Cand spui informatii OOC pe chatul IC.
Cand esti intrebat pe /r(adio) ceva si raspunzi pe chatul IC, sau invers.
3) Ce este bunny hop-ul? Este acesta permis pe server?
Reprezinta utilizarea tastei de sarit intr-un mod repetat, cu scopul de a te deplasa mai repede. Este permis pe server.
Reprezinta utilizarea tastei de sarit cu scopul de a imita alergarea in diverse situatii de roleplay. Este permis pe server.
Reprezinta utilizarea tastei de sarit intr-un mod repetat, cu scopul de a te deplasa mai repede. Nu este permis pe server.
4) Ce faci daca gasesti un BUG in scriptul serverului?
Il raportez la admini prin /re.
Il raportez la admini prin /report.
Il raportez pe forum.
5) Care dintre urmatoarele actiuni Roleplay este corecta?
/me ridica mana stanga la nivelul capului, isi da sapca jos iar cu mana dreapta se scarpina pe chelie
/me ridica mana dreapta in sus, deschide palma si prinde o pasare din zbor
/do vrea sa fie prieten cu George. Accepti?
6) Faci un accident. Nu esti ranit, dar celalalt sofer este. Cum procedezi?
Ii cer politicos banii pentru reparatii.
Incerc sa jefuiesc celalalt sofer, luandu-i banii pentru reparatii.
Sun la 911 si raportez accidentul.
7) Care este metoda corecta pentru a obtine ajutorul unui administrator in joc?
Folosesc comanda /re.
Ii trimit un PM.
Folosesc comanda /report.
8) Definitiile corecte ale termenilor RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:
RealPlay, MultiGaming, PowerGaming, RevengeKill, In Corason, Out of Character, Come Killer
RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill
Roleplay, Metagaming, PowerGaming, RealKill, In Game, Out of Car, Character Kill
9) Ai voie sa faci tapping pentru a merge mai repede cu motorul?
Doar in urmaririle cu LSPD.
Da.
Nu.
10) Daca esti impuscat prin roleplay de catre cineva, dar inca mai ai HP (nu ai intrat in deathtimer), ce faci?
Cad pe jos si fac RP-ul necesar situatiei.
Fug spre spital.
Imi scot arma si incepem sa ne impuscam.

Sper sa imi dati raspunsurile corecte, am incercat de foarte multe ori dar nu pot sa il trec! Dau Funda! Va rog ajutati-ma repede! Am mare nevoie!

Răspuns Câştigător
| membrucac a răspuns:

1. Opresti masina, scoti actele din torpedou si i le prezinti.
2.Cand spui informatii OOC pe chatul IC.
3Reprezinta utilizarea tastei de sarit intr-un mod repetat, cu scopul de a te deplasa mai repede. Nu este permis pe server.
4.Il raportez pe forum.
5./do vrea sa fie prieten cu George. Accepti?
6.Ii cer politicos banii pentru reparatii.
7.Folosesc comanda /report.
8.RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill
9, Nu.
10.Cad pe jos si fac RP-ul necesar situatiei.

3 răspunsuri:
| membrucac a răspuns:

Wow sunt surprins chiar credeam ca unele nu sunt bune inseamna ca chiar stiu ce e ala role-play big grin

| Nicu02 explică (pentru membrucac):

Acum te rog sa ma ajuti la asta ca atunci cand aveam intrebarile alea am inchis fila din greseala te rog mult! Chiar nu stiu testul incerc de 3 zile incoace si nu pot sa il trec! te rog!

http://www.ro-rp.ro/inregistrare

| membrucac a răspuns:

Iti dau un sfat mai bine inveti regulamentul si dupa dai testul

Uite aici regulamentul: http://www.ro-rp.ro/forum/viewtopic.php?f=14&t=112%22