| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

1 De ce pentru platforma de jocuri video NINTENDO SWITCH nu se fac jocuri exact la fel ca pentru PLAYSTATION PC XBOX?
2 Câteva jocuri de top pentru consola de jocuri NINTENDO SWITCH?

2 răspunsuri:
| gaby08gurau a răspuns:

Pentru ca Nintendo Switch nu are hardware-ul Asa de avansat Asa ca daca vrei Ninste jocuri asemanatoare ca pe xbox pc si Playstation iti recomand Witcher 3, L.A Noire, Cuphead, Mortal kombat 11

| Flowwww a răspuns:

Poate n au bugetul necesar, sau jocurile is prea grele sa ruleze pe Nintendo