| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta configuratie e buna? :
-Hard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB
-Memorie HyperX Fury Black 4GB DDR4 2133MHz CL14
-Sursa Thermaltake TR2 S, 80+ 500W
-Procesor AMD Vishera, FX-4320 4GHz box
-Placa de baza GIGABYTE GA-970-Gaming USB 3.1
-Placa video GIGABYTE GeForce GT 1030 OC 2GB DDR5 64-bit
-Carcasa Floston RED BARS
Sunt compatibile?
Ar functiona bine?

Răspuns Câştigător
| Smetty a răspuns:

Nu, nu sunt compatibile deoarece placa de baza si procesorul suporta memorii ram DDR3, iar memorile tale sunt DDR4.

Poti sa-mi spui bugetul in care vrei sa fie incadrat sistemul, la ce vrei sa-l folosesti si daca vei dori sa-i faci vreun upgrade?

| sodaT a răspuns (pentru Smetty):

De 2000 de lei si pentru jocuri gen cs go, gta v, etc. nu neaparat setari max, merge si mai mici, nu neaparat pentru jocurile noi care vor aparea de acum inainte.

4 răspunsuri:
| Smetty a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2791246/

Poti inlocui placa video daca vrei un un 1050 2GB daca nu te deranjeaza sa mai dai inca 100 de lei in plus pentru o diferenta de fps-uri.
http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/

| sodaT a răspuns (pentru Smetty):

Nu ar fi mai buna aceasta carcasa? : http://www.pcgarage.ro/carcase/floston/red-bars/

| sodaT a răspuns (pentru sodaT):

Multumesc pentru wishlist!