| andreiul23 a întrebat:

Aceasta intrebare este adresata doar jucatorilor PRO Leauge of Legends!
Ce campion AD de 6300 face o echipa buna buna cu Zed pe top..inafara de Yasuo..scuze categoria.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nici unul si toti.
In primul rand, nu vad de ce ai juca duo top, nu ai avea un jungle si echipa ar avea un dezavantaj.

Singurul avantaj ar fi ca ai castiga rapid top-ul, dar farmul ar fi slab si experienta redusa la jumatate.

Si orice campion e bun in combinatie cu orice daca stii sa joci bine. Personal am jucat pe bot cu draven adc si am avut toti campionii tip suport cu mine (nu toti odata, evident), si nu conteaza campionul in sine cat conteaza cum il joci.

La fel si in general, nu conteaza ce campion iei, daca stii sa joci cu el, este folositor. Asa mi-a zis cineva, ca teemo e un campion prost, si am ajuns cu el pana in gold doar ca sa demonstrez ca nu-i asa happy

Deci nu conteaza, cumpara un campion care sa-ti placa, daca-ti place si ti se potriveste, o sa joci bine cu el.

2 răspunsuri:
| nic3rr a răspuns:

Nu recomand duo top laughing dar in fine, o combinatie foarte buna ar fi Shen-Zed.

| MrsVamp a răspuns:

Darius si Vi parerea mea.