| Paraschiv282010 a întrebat:

Ajutor am de facut o programa prin pascal ...treb sa introduci n-numere, calculatorul le aranjeaza in ordine crescatoare si le afiseaza la ecran ...va rog ajutatimi

2 răspunsuri:
| R3DAOT a răspuns:

Inca mai faceti pascal? cand oare o sa se treaca la C...

| LolaLollita a răspuns:

Eu nu am lucrat decat in C/C++.
Iti voi zice in mare ce trebuie sa faci.
Trebuie sa scrii un program care sa verifice fiecare numar din cele introduse, daca e mai mare sau mai mic decat cele introduse inaintea sa. Daca e mai mare, atunci il pui intr-un sir, la sfarsit, daca e mai mic, atunci il compari cu cel anterior.