| asd_7647 a întrebat:

Este cineva pe aici care ma poate ajuta cu o problema de informatica in Pascal? big grin În fişierul numere. txt sunt memorate cel puţin 4 şi cel mult 90 de numere întregi cu cel mult patru cifre fiecare, separate prin câte un spaţiu. Scrieţi un program Pascal care afişează pe ecran patru numere aflate pe poziţii consecutive în fişier, care sunt în ordine strict crescătoare. Dacă există mai multe astfel de secvenţe programul afişează una dintre acestea, iar dacă în fişier nu există astfel de secvenţe se afişează mesajul NU EXISTA.
Exemplu: dacă fişierul numere. txt conţine, în această ordine, numerele 60 12 15 25 110 45 25 se vor afişa numerele 12 15 25 110.
Va rog seriozitate. Funda+Vot!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuza-ma pentru faptul ca-ti raspund cu intarziere!
Uite aici o captura de ecran:
http://img402.imageshack.us/img402/7686/solutiesecventa4.png
Te-as ruga sa mai modifici tu programul pentru a afisa mesajul NU EXISTA(adica un lucru banal de facut daca ai inteles ce face programul) si sa creezi fisierul numere.txt
Nu-ti dau chiar totul pe tava. Vreau sa ma asigur ca si tu contribui cu ceva la aceasta tema.
Numai bine!