| VitalBullet a întrebat:

Am descarcat minecraft si nu merge. am descarcat si java dupa site-ul lor si degeaba dar la fel imi da o eroare could not create the java virtual machine... Ce naiba are? dau funda cui ma rezolva

4 răspunsuri:
| ShadowKayne a răspuns:

In primul rand descarcati si instaleaza-ti java de pe saitul lor oficial (scrii pe google download java si primul site).
In al doilea rand dupe pe siteul celor de la minecraft Romania si instaleaza-l de acolo. e gratis si updatable. nu are de ce sa nu-ti mearga. Sper ca te-am ajutat funda?

| VitalBullet explică (pentru ShadowKayne):

Asa am facut dar degeaba...scrie ERROR: coult not create the java virtual machine ERROR:A fatal exception has occured. Program will exist. deci habar nu am ce are. am pc bun windows xp SP3. te rog sa ma ajuti, simt ca o iau razna cand vad ca ma "bate" un miniclip

| VitalBullet explică (pentru ShadowKayne):

Apropo am instalat java 7 update 21 asa se numeste. Exista si alt update?

| ShadowKayne a răspuns (pentru VitalBullet):

Imi pare rau ca nu te pot ajuta dar iti dau o idee. pe siteul celor de la minecraft Romania este o sectinea de intrebari si poate o sa te ajute aia.Ps mult noroc! nu te lasa