| Alyn1998 a întrebat:

Am facut cea mai mare greseala ca am bagat internet pe orange la calculator si timp de un an am stat cu 15kb/s cautand metode(coduri si hackuri) pentru a avea viteza mai mare la internet si iata k a trecut un an si cineva mi-a spus ca dupa 1 an pot scoate internetul chiar daca acel contract este pentru 2 ani si as vrea sa stiu daca este adevarat. As mai vrea sa stiu daca imi pun intrebari cum ar fi "-Pe ce motiv il scoti?" eu ce sa raspund?
funda!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu este adevarat. Daca te uiti in contract vei vedea ca trebuie sa platesti o suma despagubire si contavaloarea abonamentului pe lunile ramase. Asa ca doi ani stai linistit numai daca n-ai bani de cheltuit. Este stiut faptul ca Orange are cea mai proasta acoperire. Mergi cu contractul la un avocat. Poate ca o prevedere din contract poate fi atacata pentru faptul ca n-ai internet de calitate. Dar asta dureaza si implica cheltuieli enorme cu expertize si avocati.