| apocaliptic77 a întrebat:

Am incercat de zeci de ori sa instalez bs player,se instaleaza,doar prima parte dar cind ajunge la instalare codecuri, exact la 29 la suta din incarcare se blocheaza si imi da eroare. L-am instalat si dezinstalat de nu stiu cite ori,am defragmentat si C-ul pentru o rearanjare a fisierelor, degeaba. Am incercat si cu codecpack-uri de toate felurile, nimic, cind ajunge la instalare MPEG2 din lista lui de codecuri, error.Macar alt player video,cu subtitrari,stiti? Am si KMPlayer dar,ma invatase-m cu bsp, gaseste repede subtitrarile. va rog... urgent!

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Opţiuni -> Preferințe (CTRL+P)-> Subtitrări -> Codare (Ecoding)
http://i4.minus.com/iLngwsHHaFYH3.png
Unicode este un exemplu de codare, foloseam pentru Notepad ca să scriu cu diacritice și să salvez. Poți schimba și limba (la program) de la Interfață.

Dacă subtitrarea rămâne așa, descarci alta, am precizat de SubsGrabber pentru când nu găsești subtitrarea cu Umplayer.

6 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Pentru subtitrări poți folosi programul Subs Grabber, addonul VLSub de la VLC Player http://www.my-guides.net/......sing-vlsub
programul gratuit Subtitles http://www.softpedia.com/......tles.shtml sau playerul UMPlayer care caută subtitrări de asemenea.

Subs Grabber necesită licență, dacă îl dorești încerc să-l uploadez mai târziu.

Pentru PC, descarcă, instalează şi scanează cu Advanced SystemCare --> www.goo.gl/o0Emj de erori apoi încearcă să iei iar bsplyer dacă dorești.

| apocaliptic77 explică (pentru DDCC):

Salut! multumesc pentru sfaturi,am instalat UM Player-ul,foarte bun, arata mai bine decit bsp, mai organizat, cu toate uneltele(optiunile) la indemina, dar, o mica problema...diacriticele.se poate rezolva? oricum, indiferent de raspunsul tau, vei avea FUNDA.

| DDCC a răspuns (pentru apocaliptic77):

Îmi poţi detalia?
Te referi la diacriticile de la subtitrări, nu le afişează corespunzător?
În cazul în care te interesează am încărcat aici programul Subs Grabber
--> http://fbx.ro/q1gm295wi3g2onnd dar dezactivezi antivirusul temporar până activezi programul. Acesta găseşte subtitrări online.

| apocaliptic77 explică (pentru DDCC):

Da,la subtitrari, virgulele, punctele, liniutele au fost inlocuite de underline-uri. si UMPlayer are opensubtitles.org deci nu mai trebuie SubsGrabber. BSPlayer-ul avea optiunea -fara diacritice- si -cu diacritice-, la instalare, deci?

| apocaliptic77 explică (pentru DDCC):

Multumesc, mi-ai fost de mare ajutor. Multa bafta!(si fundita, evident).Pe curind.

| DDCC a răspuns (pentru apocaliptic77):

big grin
Ok, by bye! wave

| DDCC a răspuns (pentru apocaliptic77):

Opţiuni -> Preferințe (CTRL+P)-> Subtitrări -> Codare (Ecoding)
http://i4.minus.com/iLngwsHHaFYH3.png
Unicode este un exemplu de codare, foloseam pentru Notepad ca să scriu cu diacritice și să salvez. Poți schimba și limba (la program) de la Interfață.

Dacă subtitrarea rămâne așa, descarci alta, am precizat de SubsGrabber pentru când nu găsești subtitrarea cu Umplayer.