| mihaelacms a întrebat:

Am instalat pe calculator jocul Forza Horizan 4. Ieri jocul a solicitat un update si baiatul meu din greseala a acceptat. Din acel moment jocul nu se mai deschide.
L-am dezinstalat, instalat din nou, dar nu se deschide absolut nimic.
Am cumparat inclusiv un alt cod, dar dupa ce se instaleaza, imi apare mesajul ca detin deja acest joc, dar in continuare nu se deschide sub nici o forma.
Mentionez ca avem Windows 10.
Va rog sa ma ajutati cu o solutie.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Probabil anumite fisiere din joc s-au pastrat dupa dezinstalare. Vezi unde se instaleaza jocul (in ce folder), iar, dupa ce scoti jocul din sistem, stergi si folderul cu totul (Program Files sau alta locatie).
CCleaner sterge fisierele asa-zise "orfane" din sistem (ramase ca urmare a dezinstalarii unor aplicatii dezinstalate din Windows), dar e bine sa te documentezi despre el inainte de a-l folosi.

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Probabil fisiere lasate in urma/setari corupte.
https://www.youtube.com/watch?v=M5kgYSZVGD0