| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a întrebat:

Am Intel Core 2 si vreau sa schimb cu unul mai bun, puteti spune unul dar care sa faca sa mearga si jocurile mai bine :v. fara link sau ceva ca nu cumpar de pe site-uri

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pai e simplu! cumperi unul mai bun si mai nou ca al tau! Ex: Intel Core i3, i5 sau de ce nu, daca ai bani, un i7! Sa fi atent ca frecventa sa fie minim 3.0 Ghz! Bafta!

| SilviaDulcik a răspuns:

Intel Core 2?
Vrei să spui Intel Core 2 Duo? Core 2 Quad?

Trebuie mai întâi să ne spui modelul plăcii de bază.

Cel mai bun procesor pe socket 775 este Q9650, dar se găsește greu și nici SH nu își merită banii.

Îți recomand un Q8200 - Q8400 pe la 100 lei.

Nu cumperi de pe site-uri? Dar ai încredere în orice om?

Îți recomand să te gândești mai bine. Uite aici un exemplu, cu 24 luni garanție: http://www.samwise.ro/......-cache-987

Răspuns utilizator avertizat
| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 explică:

Nu mai am treaba cu niciun procesordar mersi de raspunsuri :v