| andrymyrytz a întrebat:

Salut vreau sa imi cumpar un procesor pentru jocuri, imi puteti spune pe care din cele 2 imi ruleaza mai bine jocurile
Intel core 2 duo 3.0ghz
SAU
intel core i3 3.0ghz
DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Zi exact ce modele sint in discutie, cit si restul sistemului in care va intra procesorul si genul jocurilor pe care le joci de obicei.

| andrymyrytz explică (pentru KodrutZ):

Pai restul caclulatorului este 4gb rami, placa video nVIDIA gts250 1gb pe 256bti hardu de 500gb si am placa de baza gygabite suporta maxim un core i7. ziceti-mi un procesor inteel pentru jocuri?

| KodrutZ a răspuns:

De citi bani?