| Evelinmariaa a întrebat:

Am nevoie de un mare ajutor. Recent mi-am luat un laptop nou. Nu stiu cum, dar stick-ul meu USB era virusat.iar eu nu stiam. Si cred ca acum si laptopul imi este virusat pentru ca am introdus de multe ori stick-ul in laptop. Am Windows 10. Cum pot sa scot virușii din laptop. Si daca am laptopul in garanție, pot primi altul in schimb?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

De ce ti-ar schimba cineva laptopul pentru ca s-a virusat? :)) Asta nu e un defect hardware e o problema software care se rezolva foarte simplu. Scanezi laptopul cu malwarebytes si adwcleaner si te scapa de virusi. Daca este prea infectat ai o optiune in windows 10 numita Reset This Pc in care isi reinstaleaza singur sistemul de operare.

https://www.youtube.com/watch?v=PF5sqmRldDc