| LutuAlinAndrei a întrebat:

Detin un laptop Toshiba S50-A pe care recent mi-am luat Windows 8.1 64bit.De cand l-am cumparat nu am introdus in acesta niciun CD/DVD. Vreau sa imi schimb Windows-ul si acum am bagat un DVD gol in laptop ca sa imi pot pune Windows 7.Problema este ca laptop-ul nu citeste DVD-ul gol.Tin sa precizez ca DVD-ul nu avea niciun fel de zagrietura sau imperfectiune pe el.Multumesc de ajutor!

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Te-ai uitat in BIOS sa vezi daca ai la first boot device CD/DVD? Cauta o setare de genul Legacy Boot si activeaz-o. Dezactivezi UEFI din BIOS si vezi cum decurg lucrurile

2 răspunsuri:
| IonutGaby a răspuns:

Daca ai un stick pe acasa de 4 gb baga pe el windows, foloseste programul Rufus, intri BIOS apoi in meniul de BOOT se numeste Adavanced BIOS Feature, dai la First BOOT si selectezi USB-HHD, salvezi si dupa instalezi windows.

| LutuAlinAndrei explică:

Am reusit sa-l fac.Multumesc frumos.