| mihaimicu a întrebat:

Am o intreare. Dece nu imi merge minecraft cu moduri? Nici serverul nu il pot deschide. Dau play pe versiunea cu forge (nu conteaza daca am sau nu moduri bagate) si nu imi intra in joc. Dupa ce dau pe play nu se mai intampla absolut nimic. Si cand dau sa pornesc sv la fel. Va rog mult ajutati-ma

2 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Daca ai launcher-ul oficial de pe minecraft.net, versiunea 1.6.5 fara instalare, va trebui sa iti iei tot de pe minecraft.net versiunea cu instalare, Minecraft.msi, si sa instalezi optifine-ul fara forge, doar dand dublu click pe el si apasand Install. Am avut si eu problema asta si am rezolvat-o asa. Primesc Funda?

| mihaimicu explică (pentru YoChriss):

Scuze, eu am cracat, am uitat sa mentionez asta si am launcherul updatat adica toate versiunile ultima fiind 1.8.1, daca stii cum sa rezolv te rog nu ezita sa spui :d