| ZeulMuschilor a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care cunosc, pe un desktop intre 3000-3500 lei, ruleaza fara probleme jocuri ca minecraft, gta v, fortnite, pubg?
Ce desktop mi-ati recomanda?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Aici nu are relevanta cea mai mare pretul ci produsele, deci piesele, in sine
deci pentru a primi un raspuns cat mai la obiect trebuie sa ne aduci la cunostinta ce piese vei folosi in acel PC, adica ce placa video, procesor, RAM etc
la modul generala, eu zic ca DA, duce jocurile spuse de tine mai sus, chiar cu FPS-uri destule!

| ZeulMuschilor explică (pentru Simpatic):

Intel core i7-6700 16gb ram, nVIDIA geforce rtx3050

| Simpatic a răspuns (pentru ZeulMuschilor):

Da, este un sistem capabil sa ruleze cu un fps bun jocurile spuse de tine mai sus INSA iti recomand datorita efectului de bottleneck sa cauti un procesor mai potrivit decat acest i7-6700!
iti sugerez o lista cu procesoare potrivite cu placa ta video : https://pc-builds.com/....../1920x1080

| ZeulMuschilor explică (pentru Simpatic):

Multumesc

| ZeulMuschilor explică (pentru Simpatic):

E foarte bun site-ul, am bagat Intel core i7 9700, amd radeon rx 580 si spune ca ambele functioneaza perfect impreuna. Mersi mult

| ZeulMuschilor explică (pentru ZeulMuschilor):

Ma rog la general task spune ca functioneaza bine impreuna, la celalalte doua nu

| Simpatic a răspuns (pentru ZeulMuschilor):

Da,ma bucur ca te-am putut ajuta!