| comyne a întrebat:

Am o problema cu bateria laptopului, jos scrie ca se incarca dar de fapt bateria e la 88% de cateva zile.A mers pana acum putin timp cand l-am uitat peste noapte l-a incarcat.Stiti daca se mai poate rezolva?(tin sa mentionez ca daca mentin incarcatorul in priza pot folosi laptopul dar daca il scot se stinge direct chiar daca spune ca are baterie)

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

E uzata bateria. Daca e mai veche de 2 ani si a ramas constant in laptop cel mai probabil iti va trebui sa cumperi alta. Poti incerca sa scoti laptopul de la priza, scoti si bateria si il lasi 10 minute. Daca o pui inapoi si e la fel iti trebuie alta.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Daca se poate rezolva ce anume? Chiar daca iti arata ca bateria este incarcata, cel mai probabil e eroare hardware si bateria trebuie schimbata, mai ales daca iti merge cu incarcator. Vezi sa fie bifat "warn me if my battery needs replacement..." http://www.youtube.com/watch?v=-pepPvRlSfo si poti sa-ti dai seama de acolo daca trebuie neaparat schimbata.