| Bosancu10 a întrebat:

Am o problema cu placa video e un 9800 gt cand il aprind merge si dupa ce il inchid pc nu mi se mai vede pe monitor ce are

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai daca-i inchis ce sa mai vezi? S-au n-ai pus intrebarea corecta?

| Bosancu10 explică (pentru Salontanul):

Nu ai inteles deci montez placa video merge perfect si dupa ce il incid si dupa o ora sa zicem il deschid si nu mi se vede pe monitor unitatea merge si pe monitor nu se vede nimic

| Salontanul a răspuns (pentru Bosancu10):

Pai n-ai spus pana la capat. Asa, da! S-ar putea ca slotul PCI-e sa fie defect. Placa aceea pusa pe alt computer mai functioneaza? Daca ai pe cineva care repara computere sau televizoare sa-ti verifice si sa inlocuiasca daca sunt condensatori electrolitici umflati.

| Bosancu10 explică:

Am alta placa video nVIDIA geforge 6200 si aia merge perfet inseamna ca placa video 9800 are spini ai rupti mai vad pe ia ca-ti va rupri la capat ce cupleaza cu placa de baza iti dau funda

| Salontanul a răspuns (pentru Bosancu10):

Pai daca sunt exfoliati pinii nu mai ai ce face. Daca sunt intrerupti un meserias cu mana fina poate sa-i cositoreasca. Nu-mi dau seama fara sa vad. Du-o la un atelier chiar si de reparatii radio-tv.