| Kampion a întrebat:

Am o problema la jocul Goat Simulator, imi merge in 2 fps, m-am uitat in system request si suporta pe un procesor de 2. 0GHz care este fix ca al meu dar merge foaarte greu, ce i-as putea face? Nu e din cauza incalziri, cu racitorul bagat, acelasi raspuns.
Funda

3 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Pai la jocuri nu prea ai nevoie de procesor. Mai mult conteaza placa video. Incearca sa dai setarile pe Low si rezolutia mai mica. I-ati un antivirus sau CCleaner si curata tot. Sunt unele procese care iti consuma foarte mult din rami. Opreste alte programe cand te joci. Altfel nu prea ai ce sa faci. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^_^

| Kaneki a răspuns:

Nu poti face nimic. Jocul ala e extrem de prost optimizat. Daca nu ai un procesor i3-i5 nu merge cu mai mult de 10 fps. Singurul lucru pe care il poti face este sa astepti un ech care sa rezolve problema cu optimizarea. Funda?

| Halus_Vlad_2001 a răspuns:

Jocurile ca sa mearga bine trebuie sa ai minim 60 fps...si conteaza mult
placa video... poti sa ai tu si un procesor ma mare de 2. 0GHz da daca nai placa video greu o sa mearga... fundita(*_*)