| Maherxxl a întrebat:

Am reinstalat windows-ul si l-am facut pe 64 de biti si acum nu imi merge niciun joc adica jocul merge dar se misca foarte greu. Credeti ca ar putea fi de la procesor este unul vechi si poate nu suporta 64 de biti?

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Intai instaleaza toate driverele. Daca ai facut deja asta si tot merge greu nu inseamna ca procesorul nu suporta x64. Daca nu ar fi suportat x64 nici nu s-ar mai fi incarcat sistemul de operare. Este de la memoria RAM cel mai probabil. Sistemele de operare pe 64 bit "mananca" in general mai mult RAM decat cele pe 32. Asa ca mai bine ai trece pe 32 bit pentru ca e mai ok pentru sistemul tau.

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

Instaleaza driverele placii video