| Lepong a întrebat:

Am o problema la Minecraft, de fiecare data cand vreau sa il deschid imi apare eroarea asta (Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers)cine imi poate spune cum sa o rezolv...

3 răspunsuri:
| Alexanderrrrr a răspuns:

Instaleaza java, instaleaza ultimele drivere la placa video.

Răspuns utilizator avertizat
| azazel21 a răspuns:

Instaleaza un driver video sau vezi daca memoria grafica e destula(minim 128mb)