| manuelstone a întrebat:

Buna TPU va rog sa-mi spuneti de ce nu imi merge minecraft cand il deschid ii dau update si cand termina imi apare eroarea asta:

Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

9 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Da iti da finca este problema legat de placa video. fa un update la placa video

| manuelstone explică (pentru itsoft):

Da dar recent mi-am schimbat windowsul din 7 ultimate in home premium si imi mergea bine

| maxbio a răspuns:

Si mie mi-a dat asa si eu de fapt uitasem sa instalez driverul de la placa video. Deci fi sigur ca ai instalat driverul de la placa ta video.

| MoisaVlad a răspuns:

Si la mine a fost la inceput la fel. este placa video slaba. Funda pls

| niitraam a răspuns:

Uite e destul de simplu da' s-ar putea sa nu fie la fel ca eu am windows xp... deci: pe desktop dai clock dreapta si dai la proprietes sau ceva de genu.dai la settings sau ceva de genu si o sa-ti apara acolo, mai jos, advanced. apasa chestia aia.o sa-ti apara o alta casuta. acolo apesi pe butonul troubleshot (e fix ultimul). o sa-ti apara o "linie" cu o chestie pe care o poti misca. misca chestia la a 3-a liniuta. mai jos o sa-ti scrie ceva dar, in traducere, scrie ceva de genul ca e potrivit pentru jocuri 3D. dupa dai apply, astepti. apoi dai ok la ambele casute si. GATA! cam asta ar fi..eu ti-am spus am Windows XP si nu stiu daca ai aceleasi setari
daca ai si alte probleme sa-mi spui

| LaurentiuJoacaMinecraft a răspuns:

Draga, manuel, instaleaza-ti placa grafica (nu va fi compatibila cu OS-ul sau nu ai reusit la inceput)

| XxTeo11xX a răspuns:

Amice scrie clar ca trebuie sa dai update la driverul placii video. Daca ai Nvidia intra pe site-ul lor. Iti poti descarca un nou driver de acolo happy

| Antonio31 a răspuns:

Pai eu am windows 8 am placa video la zi si tot nu merge ajutor pe yahoo egnpopa@yahoo.com