| alex495 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care au Nokia lumia sau tel cu sistem de operare windows. De exemplu puteti instala jocuri online gen counqer, eudemons, metin2? Ele merg pe windows deci dc nu ar merge si pe tel cu windows?
imi dau seama ca daca ar merge ar fi destul de greu de jucat, dar chiar sunt curios daca chiar merge

Răspuns Câştigător
| gamersamp12 a răspuns:

Nu o sa mearga, daca te referi sa descarci jocuri de pe net si apoi sa incerci sa le instalezi in Telefon. Si eu am Lumia 640 XL, dar poti juca doar ce gasesti in Magazin, sistemul de opereare Windows Phone 10 sau 8.1 nu au aceleasi principi de functionare ca Windows pentru Calculatoare...
Spre exemplu la Calcuator ai posibilitartea dea adauga Dispozitive, cum ar fi Tastatura sau Mouse, Jocul respectiv este facut sa raspunda comenzilor de la Tastatura si mouse, n-are cum, ar da eroare.
Mai pe scurt PC-u cu Telefonul nu sunt tot una, chiar daca folosesc acelasi sitem de operare amandoua functioneaza pe pricipii diferite.

| alex495 explică (pentru gamersamp12):

Mersi, insa pe tabletele cu windows merge?

| gamersamp12 a răspuns (pentru alex495):

Nu...

| gamersamp12 a răspuns (pentru gamersamp12):

Ups, am gresit intrebarea laughing