| Tudose_Raluca_1995 a întrebat:

Am si eu o problema cu un pc, are instalat windows xp si vreau sa instalez windows 7 dupa stick...dar imi apare, dupa ce aleg boot from USB, bootmrg missing...ce inseamna? ce pot face?

2 răspunsuri:
| PolBoss a răspuns:

WIN7 booteaza si de pe hard disk, doar pune-l intro partitie care sa nu fie C si vezi sa fie in format ISO.

| kitra97 a răspuns:

Hey. Bună.
Cred că te pot ajuta eu aici :)
Trebuie doar să urmezi câțiva pași simplii :)
1) Descarcă Windows-ul in format (.iso)
2) Descarcă un program de bootat windows-ul pe stick. Eu iti recomand cel mai simplu program (Rufus) îl găsești aici de descărcat > http://rufus.akeo.ie/
Și nu în ultimul rând trebuie să ai un stick de minim 4 gb dacă vrei să il bootezi cu windows 7. Multă baftă;) Fundă? :)