| MaThoL a întrebat:

Am un HP pavilion dv6000, si nu imi merge wirelessul,adica, cand intru in Hp Wireless Assistant imi apare "This device has been disabled in Windows Device Manager, To enable this device use Winows Device Manager."

Unde ce si cum trebuie. sa fac?

Răspuns Câştigător
| crystyXxX a răspuns:

Este din cauza firewall-ului care trebuie activat?!?!?! ce este firewall? Este un program existent oricum pe pc tau si trebuie activat ca sa eviti cotactul cu potentiali virusi ce poti da de ei pe pc-ul pde care vrei sa te conectezi?!?!?!?! cum faci asta? intri in Control Panel intri la Network and Internet Connection, la Windows Firewall si bifezi Don't allow axception?!?!?! sper sa iti fii fost de ajutor funda te rogbig grin

| MaThoL explică (pentru crystyXxX):

Tot imi apare HP Wireless Assistant: WLAN Disabledstraight face

1 răspuns: