| r2d2 a întrebat:

Am un iPod 4G si am o problema cu actualizarea unor melodii. Acum cateva zile am pus in iTunes o melodie dupa care i-am dat sync iPodului. Melodia respectiva a aparut in iPod insa era de culore gri si nu puteam sa o ascult. Am spus ca e doar o chestie temporara asa ca am mai adaugat cateva melodii la cateva zile distanta si tot nu puteam sa o ascult in conditiile in care celelalte melodii mergeau perfect. Asta seara am zis sa sterg melodia cu pricina din iTunes si ca am sa pun din nou aceeasi melodie, dupa ce am cumparat o de pe iTunes. Tot atunci am observat ca una dintre melodiile anterior adaugate are o greseala de scriere. Am corectat greseala si am dat sync. Si de aici a inceput problema care ma face sa ma intreb de ce si cum. Melodia cu pricina pe care ulterior am cumparat-o acum merge perfect dar, cea pe care am editat-o numai merge (si este scrisa cu gri). De asemenea, melodia problema apare de 2 ori: cea veche scrisa cu gri si cea noua scrisa cu negru. Am dat sync de nu stiu cate ori, am deconectat iPodul de la PC, am inchis iTunes si l-am redeschis si chiar am restartat iPodul insa, nimic nu merge. Stie cineva cum pot sa sterg melodia pe care am inlocuit-o dar, care a ramas ca fiind in iPod si cum pot sa ascult din nou melodia editata fara sa o sterg?