| alexalex2001 a întrebat:

Am un telefon, Digi mobil! Am vrut sa vad ce se intampla daca schimb de pe national pe roaming! Am facut asta, mi s-a restartat telefonul si imi apare Operator retea fixa NCK, si ma pune sa bag un cod! Nici nu ma lasa sa intru in telefon sa schimb inapoi pe National! Ce pot face sa schimb inapoi pe national?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Digi mobilul l-ai primit odata cu abonamentul sau e la liber? Daca e pe abonament, suna la serviciul clienti rds-rcs, sa vezi daca au ei instructiuni care sa rezolve problema. Daca e la liber, poate exista vreun cod de deblocare public, prin care sa recuperezi accesul la telefon.

| alexalex2001 explică (pentru dannyel86):

E pe abonament.o sa incerc!

| dannyel86 a răspuns (pentru alexalex2001):

Instructiunile se deschid in pdf. Asigura-te ca ai un soft care deschide astfel de format (Adobe Reader sau altele).
http://www.rcs-rds.ro/......onului.pdf