| Expoloandy90 a întrebat:

As vrea o placa video la un pret bun pe care sa mearga ultimele jocuri (GTA 5, Assassin's creed 4) la rezolutie mai mare. Nu stiti vreuna?

12 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Uite o recomandare ->
http://www.itmix.ro/......mi-5541581
SAU mai performanta
http://www.itmix.ro/......ox-4626575

| KodrutZ a răspuns (pentru neluL):

De ce nu un 7xx? Bine, nici el nu a definit ce intelege prin rezolutie mai mare... happy

| Expoloandy90 explică (pentru KodrutZ):

Ce e un 7xx?

| KodrutZ a răspuns (pentru Expoloandy90):

Ma refeream la NVIDIA seria 7xx.

| neluL a răspuns (pentru KodrutZ):

7xx care? 760 sare de 1.000 lei! Daca ma ridic creste si pretul! Si mai jos nu sunt! 660 merge pe orice rezolutie...normala bineinteles 2560x1600 pixeli inseamna 30 inch adica 80 cm in diagonala! Cati sunt care au diagonala asta? big grin Nespecificand pretul as fi putut sa-i recomand una la 15 milioane happy Eu zic ca e de ajuns aia, apoi mai conteaza si procesorul, memoria Ram, sursa, placa de baza...

| KodrutZ a răspuns (pentru neluL):

Mdah, nu se misca astia mai repede sa scoata ceva mid-range din seria 7xx...
P.S. Parca acusi il vezi ca vine si zice ca prin pret bun se gindea la maxim 250 RON...

| Expoloandy90 explică (pentru KodrutZ):

Ma gandeam pe la 600-700 RONi

| KodrutZ a răspuns (pentru Expoloandy90):

In cazul asta mergi pe mina lui Nelu cu 660-ul sau un http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/

| neluL a răspuns (pentru KodrutZ):

big grin

| buzucan a răspuns:

Http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html de ce nu incerci sa apelezi la profesionisti?

| KodrutZ a răspuns (pentru buzucan):

Papagalii aia care nu-s in stare sa scrie un articol la obiect si intr-o romana de bun simt ii numesti profesionisti? Profesionisti care la 300 RON buget recomanda doua alternative cu DDR3?

| RaiN47 a răspuns:

Geforce 650 Gtx