| Medvig_Andrei_1995 a întrebat:

As vrea sa imi achizitionez o consola dar nu ma hotarasc pe care sa o iau xbox one sau ps 4 si daca doriti puteti sa imi recomandati si niste jocuri

4 răspunsuri:
| Dragos636 a răspuns:

Ps 4, ofera o calitate mai inalta. Faza cu consolele(xbox one/ps 4) este ca poti sa joci orice joc la setari maxime co 60 fps. Daca vrei un PC atat de bun trebuie sa investesti cam mult.

| VladyXR a răspuns (pentru Dragos636):

Nu joci cu niciun joc la 60 fps constant, de ex AC unity, duce maxim 30 fps, depinde jocuri optimizarea etc.

| CatalinFTW a răspuns:

Eu unul te sfatuiesc sa nu iti cumperi o consola laughing Mult mai multe avantaje are un PC ( iti poti schimba piesele cand doresti, moduri, grafica + fps mai bune, intr-un cuvant, tot ce-ti doresti ), bineinteles depinde de buget happy Legat de console, in 2-3-4 ani, vor aparea altele si jocurile nu vor mai fi pentru ps4 / xbox one. Oricum, legat de intrebarea ta, eu as opta pentru PS 4. Singurul motiv ar fi faptul ca nu trebuie sa platesti pentru a juca multiplayer, spre deosebire de Xbox unde trebuie sa platesti o anumita suna / luna. In rest sunt cam la fel. Faci cum vrei, sper ca te-am ajutat! O zi buna happy

| VladyXR a răspuns (pentru CatalinFTW):

Cine ti-a zis ca nu trebuie sa platesti pentru ps4 la jocuri online? Se plateste dragul meu, trebuie de cumparat PS plus, fix pe luna sau an.