| Raul2802 a întrebat:

As vrea sa imi fac un pc pe componente insa am o nedumerire.Toate componentele o sa vina in pachet cu partea de cablaje sau alea trebuie sa le cumpar separat?

Răspuns Câştigător
| Adrian926a a răspuns:

Cablurile sata vin in cutie cu placa de baza
cablurile pentru carcasa sunt in carcasa
cablul pentru alimentare sursa vine in pachet cu sursa
depinde ce monitor ai cumparat scrie in specificatii daca vine cu cablu de alimentare sau cablu vga

pe scurt nu trebuie sa cumperi nici un cablu pentru unitate.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand comanzi componente de calculator, acasa iti vine exact ceea ce ai comandat, fara cabluri, si tocmai de aceea este necesar sa comanzi si cablurile de alimentare, pe rand, toate; cablu unitate+monitor, cablurile de date si alimentaree ssd, ( vezi sa fie DVI ori HDMI ci nu VGA ). Majoritatea firmelor de la care iti alegi componentele, inclusiv cablurile, le pot monta in unitate, daca ceri acesti lucru, fara costuri suplimentare, ceea ce isi si recomand, daca iei toate compnentele de la aceeasi firma, ori, aici nu-ti recomand, iti pot trimite componentele toate, ambalate, urmand sa le montezi acasa.

| Raul2802 explică (pentru anonim_4396):

Am vazut acum la Bogdan Pricope un video in care a motat un pc si avea si partea de cablaje incluse pentru fiecare componenta.