| catalinmessi55 a întrebat:

Auziti. Ezio Auditore Da Firenze si Altair ibn la ahad chiar au existat?

7 răspunsuri:
| eutunoilafilm a răspuns:

Nu este adevarat.Acest joc este luat dintr-o legenda dar nu e adevarat.

| catalinmessi55 explică:

Adica te referi a asa s-a intamplat dar nu cu ezio si altair>?

| catalinmessi55 explică:

Intrebarea mea era altfel!
Eu ma refeream ca povestea este adevarata dar fara ezio i altair! Adica Acestea s-a intamplat Dar fara ezio si altair

| GabeN a răspuns (pentru catalinmessi55):

Da.Stii ca intr-un assasin's creed, parca Brotherhood, asasinezi un membru din familia Borgia. Familia Borgia chiar exista.Era o familie de papi(preoti)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar povestea pare cat se poate de reala cine te-a mintit si eu am crezut la fel in brotherhood ca zicea ca ezio s-a mai intor sa Auditore Villa in ani 1459 si 1461 si arata foarte batran.Ps:Cand apare assasin creed 3 sa nu mai zici ca si personajul din 3 este adevaratlaughing

| Numero1 a răspuns:

Bineinteles.......ca nu. Daca esti atent cand intri in orice assasin's creed spune ca povestea este bazata si pe fapte reale dar asta nu inseamna ca totul e adevarat, sunt si personaje din jocu care au fost reale dar ezio si altair sunt inventati de ubisoft. funda te roghappy

| Comin_Natzia_Lui_1990 a răspuns:

Nu... producatorii Ubisoft au profitat de moartea misterioasa a unor capetenii reali si s-au gandit cine i-a ucis.Asa ca s-au gandit la un prototip
au inventat personajul, poveste sa para cat mai reala si asa a iesit "Assasin's Creed "... ca sa nu dezamageasca
copii ca tine, ei a spus ca, din cauza unor documente arse, existenta lor a devenit mai putin credibila. Intelegi?