| Kalone a întrebat:

Bai,deci am un telefon achizitionat de curand, Huawei Y330 si am Android 4.2.2. De unde pot gasi si eu Android 4.4?

Vreau neaparat 4.4 Sa ma joc POKEMON GO! happy

Nu gasesc pe nicaieri un tutorial explicit... Daca cineva cu experienta m-ar ajuta, I-as da funda... Poate mergem si la o cautare da pokemoni

2 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Singura metodă ar fi să-ți instalezi un Custom ROM cu Android 4.4. Dar eu zic să nu pentru că:
-îți trebuie root, și după root pierzi garanția telefonului
-după instalarea custom rom-ului o să ai lag gigantic în orice aplicație, căci nu e Android-ul lui în sine
-cel mai probabil n-o să găsești pentru că nu e un telefon așa popular.

Deci mai bine nu ai face astea doar pentru o aplicație. Și durează ceva până instalezi ROM-ul, nici măcar nu știu dacă vei găsi vreun tutorial.

| Kalone explică (pentru Gonrax):

Telefonul nu are garantie, l-am luat de la niste rude care l-au luat nou si nu aveau ce face cu el...