| anonim_4396 a întrebat:

Am blocat pe cineva pe Instagram acum ceva timp. Nu stiu cum sa il deblochez. Daca il caut nu mi-l gaseste. Am intrat pe profilul lui din lista de blocati, dar imi scrie tot asa utilizator negasit. Like de la poze mi-au disparut si nu pot intra de acolo si degeaba as intra cred ca tot nu mi-ar gasi profilul. Ce pot face?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Cel mai probabil este ca și acest utilizator să te fi blocat, de aceea îți apare, cred, ca "negăsit". Acum, ca să puteți iar să vă vedeți postările unul celuilalt, trebuie ca amandoi să vă deblocați reciproc, ceea ce nu e practic posibil. Nu știu dacă ai înțeles până acum. Cum ar veni, vouă vă apare unul celuilalt că sunteți de negăsit. xD Poți să îți iei aplocația InstaUnblocker, un fel de addon al Instagramului care te ajută să deblochezi persoanele exact pentru situația aceasta, din câte am aflat. Intră pe http://instaunblocker.ru/v3/ Să îmi spui dacă ai reușit! :)

| Dσℓℓу a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu merge, imi cere sa trimit sms la un nr pentru verificare etc.AA da si persoana aia nu m-a blocat.

| anonim_4396 explică (pentru Dσℓℓу):

Dar... Poate si-a dezactivat/sters contul? N-ar putea fi asta oare? thinking

| Dσℓℓу a răspuns (pentru anonim_4396):

Nuu pentru ca am vorbit cu pers respectiva si amandoi cautam o solutie sa il deblochez))

| xRaduC a răspuns (pentru Dσℓℓу):

Cred ca am gasit ceva:
1.Creaza-ti un cont nou
2.Din contul nou creat, creaza un grup (din ala, unde se discuta in mai multe persoane) si invita-te si pe tine si persoana respectiva
3.Cand primiti mesajele unul celuilalt de pe grup, ar trebui sa va puteti vedea profilele iar
4.Incercati sa va deblocati apoi
Sunt curios daca merge, spune-mi te rog!

| Dσℓℓу a răspuns (pentru xRaduC):

Nu știu dacă ar merge pentru ca am rezolvat..Adică au actualizat cei de la Instagram încât se pot accesa profilele celor blocați și asa am putut debloca

| xRaduC a răspuns (pentru Dσℓℓу):

Aa, ok atunci. Ma bucur ca ai reusit si ca ai rezolvat. happy

| Daniela_Alecsandra_1996 a răspuns (pentru Dσℓℓу):

Cum ai reusit aceasta minune ca eu n am gasit o rezolvare nici pana acum, si ma chinui de cateva luni bune...

| Daniela_Alecsandra_1996 a răspuns (pentru Dσℓℓу):

Cum ai rezovat acest mister?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bună. Acum caut și eu ceva legat de insta și deblocări.
Am cautat pe cineva și nu ma avea la prieteni și din greseala am dat like. Dar l-am luat după care am blocat-o. Ea îmi va mai vedea acolo la postări numele și profilul meu?! Sau nu ii apare.
Am dat de aceasta întrebare și am zis sa întreb. Mulțumesc. An nou fericit!

| Bianca-Ioana_Munteanu_Bianca_2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună, am pățit exact lucrul pe care l-ai descris tu si am incercat sa folosesc site'ul ăla. Dar dupa ce am scris contul pe care vreau sa il deblochez, imi apare o pagină cu 4 jocuri și îmi spune sa le descarc pentru a continua, dar 2 dintre ele necesita un fel de abonament. Cum trec peste asta? Ma poti ajuta, te rog?

| Fitoasa_Alex_1986 a răspuns:

Cum ai reusit?