| IHateFacebook a întrebat:

Am descarcat si am instalat Ferrari Virtual Race iar cand dau dublu-click pe el imi apare eroarea: "CPU is not of SSE2 instruction set!".

Va rog sa imi spuneti detaliat sau sa imi propuneti un site care sa fie foarte detaliat in privinta acestei erori. Va multumesc daca imi dati raspunsuri in legatura cu aceasta eroare. Dau fundita.

4 răspunsuri:
| LiK3 a răspuns:

Iti da eroare la pc pentru ca nu ai setul de instructiuni SSE2!

| IHateFacebook explică (pentru LiK3):

Si cum fac sa il modific in SSE2?

| TupacShakur a răspuns (pentru IHateFacebook):

Nu prea cred ca se poate

| LiK3 a răspuns:

Mai intai trebuie sa stii daca procesorul tau suporta setul SSE2