| nerito a întrebat:

am internet de la *****(nu pot da nume) iar in contract scrie : download 2048kbps, upload 512kbps, iar cand pornesc sa descarc ceva de pe net nu creste peste 200-210 kbps dpwnload iar upload 50-60kbps ce pot face? O fi din configurare sau din ce cauza?

Răspuns Câştigător
| SkYArRoW a răspuns:

Niciodata nu o sa mearga downloadul si puloadul cu cat zic cei de la companii pentru ca daca ai internet de 50MB/s s-ar arde placa de retea.Eu am 50MB/s si descarca pe
u t o r r e n t
cu 6MB/s asa ca nu este nici o configuratie.

1 răspuns:
| HaHaHa123 a răspuns:

Is hoti aia ma.Si la mine cand dau pe speedtest imi spune ca am 5mb download si 0.84 upload dar de fapt am 600kb/s download si 0.2-0.10 maxim, de upload deci nu o sa vezi niciodata la cat zic aia.happy