| ubox7007 a întrebat:

am intrat la facultate si caut un laptop, nu am de gand sa ma joc deloc pe laptop, nu degeaba am pc de gaming cu monitor de 27", dar intr-un laptop caut:
1. Bateria
2. Ecran
3. Calitatea in general sa fie buna, nu excelenta dar buna
4. Pretul pana in 4000 lei sau 1000 eur din Germania (de pe amazon.de) (am pe cineva acolo)

Si m-am gandit daca merita sa iau un macbook Air (8gb ram, 128gb ssd), gen indeplineste toate criterile de mai sus, desi cred ca va fi ciudat sa schimb pe mac os, nu cred ca voi avea probleme, dar se mai merita? Cu noile generatii aparute, care in opinia mea sunt scumpe si tampe, adica parca imi e si rusine un pic ca vreau sa cumpar un macbook uitandu-ma la esecul Apple recent, dar macbook air are porturi usb si sd, de care am nevoie, desi merita? Sau in pretul respectiv ce sa imi iau? Daca imi iau mac, nu cred va trebuii sa cumpar o gramada de alte aplicati, caci nu sunt la inginerie si imovie, pages, keynotes imi sunt suficiente, dar bateria care tine 10 ore + designul + calitatea sasiului, ma atrag, dar mai deschis as fi catre un laptop windows, voi ce ziceti?

1 răspuns:
| Pupix2002 a răspuns:

Merita pentru ca arata foarte bine si merge usor