| ANDI189122 a întrebat:

Buna am o intrebare la windows 10 nu trebuie sa ai directx 12 eu de ce am 11, 2 si ce pot face sa am directx 12 DAU FUNAD

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Pentru ca directx12 introduce tehnologii pentru o grafica mult mai reala mai buna, mai performanta, adica ai nevoie si de o placa video puternica ca degeaba ai directx12 daca tu joci pe low.

7 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Ai placa video care suporta directx 12?

| ANDI189122 explică (pentru EnvyU):

Am placa nVIDIA gt 420

| EnvyU a răspuns (pentru ANDI189122):

Nu ai cum sa ai directx12, si nici nu ai avea nevoie.

| ANDI189122 explică (pentru EnvyU):

Dc nu am cum? si de ce nu am nevoie este mai bun ca toate

| EnvyU a răspuns (pentru ANDI189122):

Nu ai placa video care suporta directx12. Directx se ocupa cu partea de video, adica tine de placa video.

| ANDI189122 explică (pentru EnvyU):

Ok dar de ce ai spus ca si nici nu ai avea nevoie?

| EnvyU a răspuns (pentru ANDI189122):

Pentru ca directx12 introduce tehnologii pentru o grafica mult mai reala mai buna, mai performanta, adica ai nevoie si de o placa video puternica ca degeaba ai directx12 daca tu joci pe low.

| En3Rgi a răspuns:

Dai update la directx evident...si vezi ca poate nu iti suporta placa directx 12 asa ca vezi ce faci laughing
Bafta.