| CosminIonuț98 a întrebat:

Buna,am o mica problema cu windows-ul xp cand aprind pc-ul se incarca repede dar cand apare ecranul `Welcome`sta mult pana apare desktop-ul am pc bunicel Procesor Intel Inside 2, 8Ghzsi 1 GB ram de ce sta mult e vreo problema cu windows-ul?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Probabil ai multe programe ce rulează când pornești PC-ul (la Startup adică).
Click pe Start> Run> scrii msconfig.exe, mergi la Startup și debifezi ce nu ai nevoie (dacă vrei poți debifa tot în afară de Microsoft Windows Operating System și antivirus, asta dacă ai unul), Apply și Ok.
Mergi în Control Panel> Add or remove programs și dezinstalează ce nu ai nevoie, în special Toolbar-urile.

Descarcă & instalează Advanced System Care >>> http://goo.gl/7IWxv și scanează de erori de regiștri (complet) și cu antivirusul incorporat în program și folosește utilitarele de la Toolbox.