| frederyc a întrebat:

Am primit recent VAC banned pe Counter-Strike Global Offensive si spune ca nu mai pot juca pentru ca am utilizat cheat-uri. Este adevarat ca acum cateva zile am tras niste gloante prin pereti dar a fosst noroc chior. Nici macar nu a fost meci COMPETITIVE. Ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar nu mai poti face nimic.Am avut aceeasi problema acum aproximativ doi ani cu COD Black Ops 2 si nu am rezolvat nimic.Singura optiune ar fi sa mai cumperi inca odata jocul si sa iti faci un cont nou.

| Emper a răspuns:

Pai din pacate nu prea poti, valve au dat vac ban si la cei din PGL, pentru ca au fost buni... Poti face reclamatie dar nu sunt sigur ca o sa rezolvi ceva.

| frederyc explică (pentru Emper):

Cum pot face reclamatie?