| racheel a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare,cum pot sa fac simbolul aront, pe calculator era Shift+2, dar pe laptop nu pot deoarece imi apar ghilimelele care sunt in locul arontului, iar simbolul aront este in coltul "butonului" cu nr 2 *intelegeti?*, dar nu stiu cum sa accesez simbolul aront...

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Incearca Alt+Shift de pe tastatura, pentru a trece de pe configuratia in romana pe cea in engleza (daca acest schimb este activat).