| maryan92 a întrebat:

Buna,am si eu o problema, am nevoie de un client clasic de metin2 va rog ajutati-ma cu unu daca stiti
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Vrei Client de metin2 iti dau o lista cu clienturi.
Client by abesgaara v3.7
Client by abesgaara v3.5
Client By GeNiiuS Cu Mc.txt
XpandMT2 Client 2012 V2
Sper ca te-am ajutat.

| maryan92 explică (pentru Mihail2020):

Ms mult!

| maryan92 explică (pentru Mihail2020):

Salut,man mai am si eu o problema, daca vrei sa ma ajuti sa pun mobi noi si npc-uri, eu am incercat pein comanda"usr/rain/channel/share_data//pcale/kongkong/map"si nu se pune nimic, te rog ajuta-ma dac vrei
Multumesc

5 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Intrii in FileZilla sau WinSCP3(depinde ce program folositi)
/usr/rain/channel/share_data/locale/honkong/map sau /usr/game/channel/share_data/locale/honkong/map

Alegeti o harta oarecare sa zicem gm_guild_build...
Intram in folderul gm_guild_build si acolo avem un fisier npc.txt (in caz ca nu il aveti il creati)
deschidem fisieru si introducem urmatoarea linie.

Cod:
m X Y 0 0 0 0 1m 100 1 20094

unde x si y sunt coordonatele npcului (adica cele de pe harta) si 20094 e codul npcului
Ex:

Cod:
m 390 420 0 0 0 0 1m 100 1 20016

Dati save si gata, NPCul a fost adaugat.

Ca sa adaugati un nou mob faceti in felul urmator.

Intrati tot in folderul harti (la mine gm_guil_build) si acolo aveti fisierul regen.txt
Deschidem fisierul regen.txt si introducem urmatoarea linie.

Cod:
r X Y 10 10 0 0 35s 100 1 2411

Unde x si y sunt coordonatele 35s e timpul in care apar mobi dupa cei omori, iar 2411 e codul mobului
Ex:

Cod:
r 350 450 10 10 0 0 40s 100 1 102

Dati save si gata mobul a fost adaugat

Dupa ce ati terminat de adaugat aceste lucruri dati un reboot la server si gata!(ce greu este).

| maryan92 explică (pentru Mihail2020):

Man am facut exact asa si cind daur reboot nu se mai incarca serveru, uite id meu maryan_esanu
ajuta-ma
Multumesc

| maryan92 explică (pentru Mihail2020):

Salut,man imi poti zice simie un program sau un tutorial cu care pot edita un client chinezesc de metin ca sa pot vedea mobinoi implementati in server, Te rog.Multumesc