| 112bogdan a întrebat:

as dori sa-mi achizitionez o placa video pentru calculatorul meu. Placa trebuie sa aiba necesar DirectX 10.1 iar placa mea de baza de la computer se numeste tongue4M900T-M2.(la bani nu am limita) Sugestii?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Putin conteaza modelul placii. Atata timp cat are un slot PCI-E si o sursa de 450w esti in regula (cu toate ca unele placi vor functiona si cu doar 350w). Daca nu ai limita la bani, sigur gasesti ceva bun. De ce sa te limitezi la DirectX10?

Orice la 1GB - 2GB GDDR5 cu 256 bits ar fi perfect. Vezi de ex http://www.cel.ro/placi-video/2a_12

1 răspuns:
| 112bogdan explică:

Placa se numeste P4M900T-M2