| doda a întrebat:

Buna!
Ce jocuri bune stiti? De orice fel... am incercat sa downloadez un MMORPG (Perfect World) si am asteptat 4 ore sa se downloadeze dupa care am observat ca nu stiam nici macar cum sa umblu prin joc (nu am mai jucat niciodata un mmorpg si instructiunile erau super complicate) asa ca l-am sters. Apoi am vazut o reclama de la Sweet Flirt si am fost incantata de el dar sunt prea putine puncte de actiune, practic te obliga sa platesti ca sa joci mai mult de 3 minute pe zi.Am jucat si Lady Popular cand eram mai mica, dar nici ala nu e cine stie ce.
Ok, deci intrebarea mea este: voi ce jocuri pe calculator jucati? Pot sa fie si online, si de downloadat, nu conteaza. Vreau doar sa ma joc si eu ceva, de preferat un joc nu foarte complicat.
Merci!

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Eu joc CS si metin2. Intra pe mmohut.com si alege de acolo ce joc vrei. Perfect World este un joc foarte complicat si cresti greu, nu se merita sa joci decat daca vrei sa te tii de el macar 3 ani. Ar mai fi jocuri destul de complicate dar unde cresti rapid ca Forsaken world, Battle of the immortals, war of the immortals (WotI seamana foarte mult cu BoI). Sunt destul de complicate si destul de mari, mai ales daca nu esti obisnuita cu mmorpg-urile, dar dupa cateva luni inveti cum se joaca. Am vazut ca esti fata si nu cred ca iti plac aceleasi jocuri ca si baietilor asa ca ti-as recomanda cateva, dar nu stiu ce varsta ai. Totusi ai putea sa incerci Smite si Panzar. Daca vrei sa ajut sa gasesti un joc spune-mi cati ani ai si cum ai vrea sa fie jocul.

| doda explică (pentru William):

15 ani am big grin si nu prea conteaza cum sa fie, doar sa ma tina ocupata vara asta, sa nu ma plictisesc.

| William a răspuns (pentru doda):

Din nefericire pentru tine toate jocurile misto sunt complicate. Unul mai simplu ar fi metin2 dar acum cu atatea update-uri nu se mai merita sa il joci, este ca si cum ai juca perfect world cu grafica proasta, mape putine si mici, jucatori bolnavi mintal, iteme bune exagerat de scumpe, si pe la lvl 75-80 iti dai seama ca daca nu dai bani in joc nu faci treaba ca sa nu mai spun ca de cativa ani au facut ratele de la inelul de experienta, manusa talharului si medalia norocului sa scada la 50%, iar inainte erau pe la 150% (era bug ) si puteai sa faci zeci de milioane foarte usor. Daca vrei sa incerci metin2 iti sugerez sa intri pe un privat (daca vrei iti recomand eu unul, daca nu te las pe tine sa alegi) de moda veche. Ai mai putea sa intr si pe mmohut sa alegi de acolo dar sunt multe jocuri, majoritatea complicate. Daca te mai pot ajuta cu ceva sa imi zici.