| OMEGALIN a întrebat:

Buna,cine imi poate da cateva detalii despre ochelarii Oculus Rift?
Sunt aparuti in Romania? De unde pot fi cumparati? Cam la ce pret? Daca ma puteti ajuta...

Răspuns Câştigător
| RaduHD a răspuns:

II gasesti aici,(inca sunt in development) dar poti sa dai PRE-Order. La momentul de fata avem Development Kit 2 *350$ = 1135. 09lei. (Adica 11 milioane vechi) Inca nu e produsul final ci este pentru developeri/inca in testare. O sa apara si la retaileri romani in viitor.*Altex, Media Galaxy, Flanco, eMag, Pcgarrage.

| OMEGALIN explică (pentru RaduHD):

Deci pretul va fi undeva la 11 milioane si inca nu este disponibil de cumparat?

| RaduHD a răspuns (pentru OMEGALIN):

Este disponibil dar nu este pentru consumatorii obisnuiti. Este pentru developeri (adica aia care creaza jocuri si etc) Pretul nu se stie sigur.

| OMEGALIN explică (pentru RaduHD):

Multumesc de informatie!
O data aproximativa cand va fi disponibil pentru consumatorii obisnuiti nu se cunoaste?

4 răspunsuri:
| RaduHD a răspuns:

Inca nu a fost anuntata o data dar mai multe surse au confirmat ca o sa apara in 2015.