| alexandradina a întrebat:

Cum pot schimba numele lucrurilor in minecraft cum ar fi unui tarnacop sa ii spun satar ( intelegeti voi )?

Răspuns Câştigător
| Nujjjjjjjjghf a răspuns:

Fa-ti o nicovala, in prima casuta pui tarnacopul, iar putin mai sus iti scrie numele: Tarnacop.
Stergi numele si scrii Satar. Daca esti pe creative, merge sa faci mereu, daca esti pe survival, trebuie sa ai cel putin level 20 mi se pare sa scrii un nume lunguiet. Dar oricum asa se procedeaza.
Sper sa iti mearga!winking

| alexandradina explică (pentru Nujjjjjjjjghf):

Dar daca nu vreau sa schimb neaparat la tarnacop, sau unealta?

| alexandradina explică (pentru Nujjjjjjjjghf):

Dar daca nu vreau neaparat sa schimb numele unei unelte?

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru alexandradina):

La absolut orice obiect din minecraft poti.

4 răspunsuri:
| sEusebiu a răspuns:

Poate vrei sa faci asa cum zice Vlad sau poate asa in general la traucere, dar e foarte greu iti trebuie un program care modifica un laucher de minecraft.