| daassh a întrebat:

Buna dimineata TPU, intru direct in subiect, am 2 monitoare Samsung SyncMaster SA300, placa video Intel(r) hd graphics 3000 si doresc conectarea celor 2 monitoare pentru multitasking, acuma vine intrebarea, de care cabluri am nevoie sa le conectez sau adaptoare si pe ce mufe trebuie conctate? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ba da. Vezi eu am uitat de acesta posibilitate. Trebuie, insa, sa ai si un al 3 lea cablu VGA care sa vina de la computer la splitter. Succes!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Verifica-ti porturile. Vei avea nevoie de doua conexiuni video pe spatele PC-ului, una pentru fiecare monitor. Exista trei tipuri principale de conexiuni, de la cea mai veche la cea mai noua acestea sunt VGA, DVI si HDMI.
Dupa cate imi dau seama tu ai placa video integrata in procesor si nu cred ca ai doua iesiri.

| daassh explică (pentru Salontanul):

Pe placa am 2 porturi, unul dvi-d dual link si unul vga la care-i conectat unul dintre monitoare, ore nu pot cu un vga splitter sa conectez si al dilea monitor?

| Salontanul a răspuns (pentru daassh):

Ba da. Vezi eu am uitat de acesta posibilitate. Trebuie, insa, sa ai si un al 3 lea cablu VGA care sa vina de la computer la splitter. Succes!