| Grama_Ovi_2000 a întrebat:

Buna!
Din nou am o problema, hehe=]]
Am un Asus x55c
Procesor:Intel Core i3-2370M /2. 40GHz
Memorie:8.00GB ram
Total avaliable graphics memory:1760MB si dedicated video memory 512MB

Si am incercat multe jocuri sa ma joc dar merg destul de rau.
Jocuri incercate:Just Couse 2, Saint`s row 2, 3,4; Gta 4...etc
Va rog spuneti-mi de ce imi merg aceste jocuri rau? va rog ajutati-ma. Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!big grin

7 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Pun pariu ca ai un Intel hd graphics, adica o placa video integrata, din cauza aia nu iti merg bine jocurile, fiindca placa aia video e prea slaba

| Grama_Ovi_2000 explică (pentru bogdan324):

Pai da e Intel hd graphics.dar de ce scrie ca e de 1760MB? si ce as putea sa fac sa mearga putin mai bine? ca asta era intreabareabig grin

| bogdan324 a răspuns (pentru Grama_Ovi_2000):

Scrie asta pentru ca placile integrate mereu mananca memoria ram, ea normal are doar 32mb dedicati, aia 1760 sunt luati din ram, niciun saints row nu va merge bine pe placa aia, dar daca vrei sa rulezi gta 4, sleeping dogs, call of duty mw3 si alte jocuri de genu' mai bine atunci va trebui sa pui setarile cele mai mici,faci update la driverele placii video, setezi laptop-ul pe modul performance[probabil tu il ai setat pe energy save sau balanced], stergi virusii, stergi programele nefolositoare, inchizi orice program care nu iti trebuie inainte sa pornesti un joc.

| Grama_Ovi_2000 explică (pentru bogdan324):

Mersi bogdan dar probleme este ca imi merge orice joc si saint`s row si mafia si restul` doar cand nu il bag la incercat. dupa ce bag incarcatorul deja incepe sa mearga mai greu.sad ce e de facut?

| bogdan324 a răspuns (pentru Grama_Ovi_2000):

Cel mai probabil ai laptop-ul setat pe modul performance doar cand este pe baterie iar pe balanced cand este la incarcat, pentru asta seteaza modul performance si cand este la incarcat

| Grama_Ovi_2000 explică (pentru bogdan324):

Bogdan,te rog imi dai skype-ul tau sau facebook sau orice soft de socializare sa sa ajuti te rog mult! adica nu am performance iar daca il creez banuiesc ca nu va avea niciun efect! TE ROG

| bogdan324 a răspuns (pentru Grama_Ovi_2000):

Xtreme.bogdan e id-ul meu de skype