| Fumiko a întrebat:

Buna,imi puteti da si mie niste anime gen "Diabolik Lovers" si jocuri japoneze.Cel mai bun primeste funda!

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

Animeuri oarecum asemănătoare cu Diabolik Lovers, ar fi:

1. Amnesia
2. Vampire Knight
3. Brothers Conflict
4. Dance with Devils

Dar unii spun că aduce puțin și Kamigami no Asobi cu el... deși personal nu aș prea zice rolling on the floor dar cât de cât, dacă-l privești puțin în ansamblu aduce.

Jocuri... chiar nu știu în genul ăsta, scuze.

6 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

Oke, se pare că am înțeles greșit întrebarea ta referitor la jocuri...

Ei bine în genul anime, chiar recent am jucat trei jocuri destul de bune!

1. Tales of Zestiria, îl găsești pe Steam, costă 50€ dar te asigur că își justifică prețul! Cel puțin părerea mea... și plus că va avea chiar și un anime în această vară bazat după joc.

2. Dragon Quest Heroes, la fel și pe acesta îl găsești pe Steam, tot la 50€. Este destul de puțin cunoscut și stilul grafic etc cam nu prea wow, asta având în vedere că este destul de recent... dar personal nu-i reproșez prea multe!

3. ARSLAN: THE WARRIORS OF LEGEND, îl găsești pe Steam și pe acesta, ceva mai scump ce-i drept... 60€, este făcut după un anime Arslan Senki din primăvara lui 2015 și care are un sezon 2 de 8 episoade anunțat pentru vara aceasta începând cu 3 Iulie. Iar dacă vrei să iei jocul, personal îți recomand să vezi prima dată animeul!

| Fumiko explică (pentru HandaSei):

Mersi,gratis nu sti?

| Fumiko explică (pentru HandaSei):

M-am uitat la trailarurile de la animeuri si am observat a sunt destul de faine.Mersi!

| HandaSei a răspuns (pentru Fumiko):

O fi și gratis... dar nu le-am găsit eu până acum, dacă încerc ceva care să-mi și placă, am să-ți las un răspuns aici. happy

| Fumiko explică (pentru HandaSei):

Ok,mersi.

| Fumiko explică:

Mersi.Am sa le incerc si o sa iti spun care-s faine.Si jocuri nu ma referi in genul lui Diabolik Lovers poate fi gen Metin 2.Mai astep si alte raspunsuri.